ČLŽ • 4. kolo
Jasná převaha, málo branek
Průměrný výkon stačil k tomu, aby se soupeř první 2/3 zápasu téměř nedostal na naši polovinu.
NE 30.08.2015  |  11:45  |  Písek Česká liga U14
FC Písek
4:0
(1:0)
SK Benešov

Branky:  32. Bečvář T., 37. a 46. Vojík, 48. Řezáč.

Rozhodčí:  Kouba – Kaštánek, Rinth.
ŽK:  bez karet.
Diváci:  30.

FC Písek: Hejl (36. Lalák) – Štěpka, Stejskal, Nosek, Kotrba – Souček (47. Stropnický), Bečvář T., Kulík (43. Bečvář D.), Kortan (45. Šourek) – Vojík, Petr (47. Řezáč).

SK Benešov:  Vladyka (23. Židlík) – Sadílek, Zeman, Novotný (36. Kaňka), Blažek – Roháč, Brejla (36. Plášil), Fialka (Říha), Svoboda – Dufek (47. Houra), Skiba.

Statistika zápasu:

Asistence: Petr, Bečvář T., Šourek, Nosek

Střely na branku: 12:3
Střely mimo: 7:2
Rohy: 8:1

Report

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, míč jsme drželi na soupeřově polovině a postupně si vytvářeli šance, někdy vyložené, někdy nedotažené. V úmorném vedru to nebyl nikterak oslnivý výkon, Benešov se však za půlící čáru téměř nedostával. Když už se zdálo, že míč do sítě v prvním poločase nedopravíme, v 31. minutě se Petr ve středu pole zbavil dvou protihráčů a vyslal přihrávkou za obranu T. Bečváře, který postupoval sám, klička brankáři a konečně jsme vedli – 1:0.

Dvě minuty po zahájení druhého poločasu se vydařila krásná akce po pravé straně: míč putoval po ose Štěpka, Souček, Petr, T. Bečvář a Vojík umístěnou střelou k pravé tyči zvyšuje na 2:0.

Obraz hry se příliš nezměnil, soupeř se sice na naši polovinu dostával více, než v první půli, k ohrožení branky však nikoli. Šance a góly přibývaly na naší straně. V 42. minutě Souček vyslal Petra po pravé straně do šestnáctky, křižná střela skončila na levé tyči benešovské branky.

V 46. minutě vybojoval před šestnáctkou soupeře míč Šourek, posunul na rozběhnutého Vojíka, který stačil z hranice trestného území vystřelit solidně ostrým bodlem k pravé tyči – 3:0.

V 51. minutě nakopl Nosek dlouhý míč na polovinu soupeře, Řezáč nevzdal běžecký souboj s posledním obráncem a svým důrazem vybojoval míč na nejistém brankáři. Za odměnu se před ním objevila prázdná branka – 4:0.

Zápas byl rozhodnut. V závěrečné čtvtrhodině musel několikrát ukázat své umění i Hejl v naší brance, zatímco Lalák v první půli byl zcela bez práce. Těsně před koncem jsme se ještě dostali do dvou vyložených šancí, kdy po průniku Řezáče po pravé straně střileli do brankáře či obránce oba Bečvářové. Poslední akcí zápasu byla střela osamoceného Stropnického těsně vedle.