ČLŽ • 5. kolo
Utrpěné vítězství
V rychlém sledu jsme zavítali na hřiště dalšího silného soupeře. Tentokrát se nám zápas, na rozdíl od Tábora, příliš nevyvedl a vítězství jsme doslova utrpěli.
SO 05.09.2015  |  11:45  |  Písek Česká liga U14
FK Viktoria Žižkov
3:4
(3:4)
FC Písek

Branky:  9. Petr, 17. a 26. Souček, 30. Šourek – 1. a 35. Dukay, 31. Chaloupka.

Rozhodčí:  Ulrich – Kvapil, Vojáček.
ŽK: 0:1 (Petr). ČK: 1:0 (14. Pančev).
Diváci:  20

FK Viktoria Žižkov:  Pančev (15. Šmejkal) – Langer (67. Borovička), Mareš, Umachanov – Plucha (29. Hošek), Schovanec (46. Velička), Kadlec, Tůma – Dukay, Poustecký, Chaloupka.

FC Písek: Hejl (36. Lalák) – Štěpka (35. Řezáč), Stejskal, Kulík, Kotrba – Souček (46. Nosek), Bečvář T., Vojík, Kortan – Petr (70. Brat), Kortan.

Statistika zápasu:

Asistence: Kortan, Šourek

Střely na branku: 7:8
Střely mimo: 2:1
Rohy: 5:2

Report

Hned úvodních pár minut naznačilo, že dnes to nebude náš den. Domácí několikrát prošli naší obranou jako nůž máslem. Jednu šanci zastavil ofsajd, druhou Hejl a tu třetí nikdo – 1:0.

Míč nás neposlouchal, přihrávky nepřesné a vyrovnání přišlo vlastně náhodou. V 9. minutě zpracoval stoper domácích vysoký míč na půlící čáře přímo na kopačky Petra, který postupoval sám a vyběhnuvšího brankáře obloučkem překonal – 1:1.

V 17. minutě potvrdilo svou platnost otřepané nedáš-dostaneš. Žižkovští se, dnes již po několikáté, přihrávkou mezi stopery dostali do přímého souboje s naším brankářem, střela však mířila mimo. Po rozehrávce vyslal Kortan T. Bečváře do podobné situiace, brankář domácích vyběhl před pokutové území a rukou vyrazil střelu mířící do branky. Jasné vyloučení a přímý kop, který zahrával Kortan. Míč mířil do pravého horního rohu, náhradní brankář jen vyrazil před sebe a pohotový Souček hlavou rozvlnil síť – 1:2.

Měli jsme o hráče víc v poli a hra se přeci jen pomalu přesunula na půli domácích, žádné vyložené šance jsme si však nevytvářeli, soupeř nechal vysunuté dva rychlé útočníky a hrozil občas z brejků.

Do konce poločasu padly ještě čtyři branky, všechny po hrubých chybách na obou stranách. Po vysokém centru Šourka z levé strany v 26. minutě, který proskočil na zadní tyč, se k hlavičce dostal opět Souček a zvýšil na 1:3.

V 30. minutě si Šourek podobný vysoký centr zopakoval, letěl přímo na gólmana, který si, dezorientován atakováním Petra, srazil míč sám do branky – 1:4.

Vše se zdálo jasné, nicméně za minutu jsme nabídli soupeři nepřesnou malou domů snížení na 2:4 a v poslední minutě poločasu, po sérii chyb, jsme vedli už jen o gól – 3:4.

Do druhého poločasu nastoupili domácí, i pod dojmem údajné křivdy, v bojovném duchu a to, že hráli v oslabení, nebylo vůbec znát. Míče nakopávali jednoduše na vysunuté útočníky a naše převaha v záloze byla při našich útočných akcích jen početní. Nedokázali jsme soupeře dostat pod souvislejší tlak. Druhá půle se tak stala bitvou, ze které se občas zrodily i nějaké šance na obou stranách, ale gól již nepadl.

Posledních 20 minut jsme již měli zápas relativně pod kontrolou, ale naše hra, plná nepřesností, se nezlepšila. Utrpěli jsme tedy cenné vítězství na hřišti silného soupeře, ostatní budiž zapomenuto.