ČLŽ • 6. kolo
Drama s vítězným koncem (i začátkem)
V předehrávaném utkání 6. kola ČLŽ nás čekal tradiční rival, výborné mužstvo Táborska. Z neúprosného boje jsme vyšli vítězně a poražené dorovnali bodově i v tabulce.

Rozhodčí:  Szikszay – Polák, Ondřej.
ŽK:  bez karet, ČK: 70. Cízler (Táborsko)
Diváci:  20

FC MAS Táborsko:  Cízler – Hudeček (66. Fišer), Boucník, Icha, Stupka (70. Ryklík) – Pajer, Ondráček (57. Kubovský), Kokeš, Mischnik (53. Houska) – Holoubek, Horský.

FC Písek: Hejl (36. Lalák) – Štěpka (46. Řezáč), Stejskal, Nosek (36. Stropnický, 70. Brat), Kotrba – Souček, Bečvář T. (53. Šourek), Kulík, Kortan – Vojík, Petr (57. Bečvář D.)

Statistika zápasu:

Asistence: Nosek

Střely na branku: 6:8
Střely mimo: 5:3
Rohy: 4:3

Report

Hned od prvních minut jsme se snažili být nebezpeční směrem dopředu a po několika náznacích ve 3. minutě Souček, při pokusu o průnik před branku, vybojoval roh. Kortan poslal centr na přední tyč, Nosek tečoval a nehlídaný Petr stačil nasměrovat míč do branky – 1:0.

Domácí zanedlouho odpověděli přímým kopem, který orazítkoval pravou tyč Hejlovy branky. Obě mužstva hrála důrazně a rychle, snažila se obsazovat hráče po celé ploše hřiště, prostoru bylo málo a boj probíhal spíše mezi brankami. I tak se objevovaly vyložené šance.

V 15. minutě zastavil Kortana velmi těsný ofsajd od samostatného nájezdu na branku, v 27. minutě zase domácí útočník sám před brankářem místo střely nahrával nepřesně před branku. Další přímý kop, který tentokrát olízl tyčku naší branky, kopali domácí v 32. minutě a z protiútoku Petr sám neuspěl proti brankáři. Poslední šanci v první půli jsme mohli mít v 34. minutě my, kdyby opět přísný ofsajd nezastavil Petra od samostatného postupu na brankáře.

Hned v úvodu druhé půle se po pěkné kombinaci Kortan-Stropnický ocitl Petr tváří v tvář domácímu gólmanovi, který jeho střelu vytlačil mimo branku. Táborsko ve snaze o vyrovnání zvýšilo úsilí, hra se odehrávala spíše na naší půli. Šance jsme si ale z protiútoků vytvářeli my. Dvě největší přišly kolem 53. minuty: nejdříve rozhodčí domácím odpustil dvojitou penaltu po faulech na T. Bečváře a Petra během jednoho útoku. Vzápětí Petr prošel přes několik hráčů do šestnáctky, brankář bokem střelu vyrazil k našim dobíhajícím hráčům. S dorážkou postupně neuspěli Stropnický, Vojík a akci zakončil pěknou střelou z 20 metrů Stejskal, kterou domácí gólman vyrazil na roh.

V té době se už hra vyrovnala, domácí se dostali jednou do nebezpečné situace, Lalák byl však u míče včas. V 60. minutě nachází Vojík křižnou přihrávkou nabíhajícího Šourka, ten podél brankáře na vzdálenější tyč skóruje... a dnes již potřetí nás zastavuje tzv. těsný ofsajd.

Do konce zápasu jsme již domácí do žádné šance nepustili, naopak v poslední minutě se Stropnický po odraženém míči řítil sám na brankáře, ten ho před pokutovým územím ostře fauloval, za což si vysloužil červenou kartu. Následný přímý kop poslal Kortan na břevno a zápas skončil, vzhledem k počtu našich vyložených šancí, zaslouženým vítězstvím našeho mužstva.