14. kolo (odl.)
 
FC Viktoria Plzeň – FC Písek  8:9 (5:5)

V posledním kole České ligy žáků, sk. A jsme museli uspět na hřišti Viktorie Plzeň, pokud jsme chtěli obsadit celkové třetí místo. Po nádherné bitvě, oceněné diváky a aktéry obou stran, se nám to podařilo, a tak pomyslné bronzové medaile si sami zavěšujeme na unavené krky...

Sice jsme v utkání ani jednou neprohrávali, ale náskok nikdy nebyl větší než dvoubrankový. Plzeň do poločasu srovnala a předváděla kvalitní technickou hru. My jsme se, po nepříliš dobrých výkonech v minulých zápasech, spoléhali na bojovnost a důraz, ale v průběhu zápasu vzrostlo hráčům sebevědomí, podpořené příznivým stavem a hra byla oboustraně rychlá se spoustou šancí.

Zajímavostí bylo, že rozhodčí vůbec nepískali výkopy brankáře přes půl a především ofsajdy (?!). Asi si nechtěli opotřebit píšťalky. Obdrželi jsme kvůli tomu jen asi jednu branku a kluci si na to postupně zvykli.

Ke konci zápasu jsme nádhernou střelou do šibenice získali opět dvoubrankový náskok a doufali v klidný závěr, nicméně výborně hrající plzeňští brzy snížili a během posledních minut několikrát nebezpečně ohrozili naši branku, aby nám připomněli, že zápas končí až posledním hvizdem.

Ten nakonec přišel a kluci si tak mohli zařádit radostí po těžké sezóně a třetím místě v České lize žáků, sk. A.

Z širokého kádru 28 hráčů zasáhli v průběhu sezóny do mistrovských zápasů všichni, a tak také všem náleží pochvala za výborně zvládnutou sezónu.

Česká liga žáků U12 • 14. kolo
7+1 • 2 x 30 min, 2 hřiště
ČT 05.06.2014  |  17:45  |  Plzeň
 
FC Viktoria Plzeň   FC Písek
8   9
(5:5)
Průběh zápasu:  sestava 1 (2:2, 1:1) • sestava 2 (3:3, 2:3)
Bečvář T. 3, Kortan 2, Vojík 2, Bečvář D., Petr
 
 Fotogalerie 
 Video