ČLŽ • 1. kolo
Tři body z Bohemky
Po snadné dvouciferné výhře v prvním kole jsme k dalšímu zápasu zajížděli k jednomu z nejlepších týmů soutěže, kde nás čekal naopak velmi těžký zápas.
ST 19.08.2015  |  11:45  |  Praha Česká liga U14
Bohemians 1905
0:2
(0:1)
FC Písek

Branky:  1. Bečvář T., 42. Petr.

Rozhodčí:  Petřík – Slavík, Jeřábek.
ŽK:  bez karet.
Diváci:  30.

Bohemians: Matějka – Huleš, Koutský, Šmejkal, Hollmotz – Melíšek (36. Štrobl), Kadlec (46. Stanislav), Coňk (56. Švestka), Knap (56. Kulíšek) – Gábor (56. Kankara), Vott (56. Vacek).

FC Písek: Lalák (36. Hejl) – Štěpka, Stejskal, Kulík, Kotrba – Souček, Bečvář T., Vojík, Kortan (54. Šourek) – Petr (65. Řezáč), Stropnický (36. Bečvář D.)

Statistika zápasu:

Asistence: Petr, Bečvář T.

Střely na branku: 6:5
Střely mimo: 4:4
Rohy: 5:1

Report

Do zápasu jsme vstoupili aktivně: první útok zastavil ofsajd, druhý již skončil gólem. Míč se dostal před šestnáctkou soupeře k Petrovi, ten našel kolmou přihrávkou T. Bečváře, který využil mezery mezi stopery a střelou k pravé tyči otevřel skóre – 0:1.

Hra byla poté vyrovnaná, na malém hřišti se bojovalo převážně mezi šestnáctkami, do několika náznaků šancí jsme se však dostali my. A přišly i vyložené příležitosti: v 18. minutě vyslal Vojík po pravé straně Petra, ten přešel přes obránce a z úhlu minul pravou tyč branky. Za dvě minuty opět po pravé straně,  po pěkné kombinaci Stejskal-Vojík-Souček-Štěpka dostal přihrávku do běhu Petr, pronikl do šestnáctky a přízemní střelou minul levou tyč.

v 26. minutě se hráči Bohemians dostali na delší dobu na naši polovinu a akci zakončili první střelou na branku v zápase. Od té chvíle začal soupeř napadat naši rozehrávku a držet míč. Žádnou příležitost si však nevypracoval. My jsme se z protiútoků také daleko nedostávali, ale v 31. zahrával Kulík volný přímý kop a osamocený Vojík hlavou přestřelil.

Ke konci poločasu vystřelila ještě jednou Bohemka poté, co míč propadl za obranu po dlouhém nákopu, ale Hejl nepříliš prudkou ránu kryl. Hra se poté odvíjela ve středu hřiště, nadějnou střeleckou příležitosti měl ještě T. Bečvář, ale na poslední chvíli o míč přišel.

Hned v úvodu druhé půle se do vyložené šance dostal po nepřesné přihrávce domácích Petr, míč poslal v pádu těsně mimo pravou tyč. Poté domácí převzali iniciativu, kontrolovali míč, hra se odehrávala spíše na naší polovině, ale bez šancí či střel na branku.

Ve 42. minutě odebral T. Bečvář míč protihráči vyrážejícímu do protiútoku, přešel přes střed hřiště a odražený míč se dostal k Petrovi, který se ocitl na hranici trestného území proti poslednímu obránci.  V souboji 1 na 1 si vytvořil trochu prostoru a střelou přes padajícího brankáře zvýšil na 2:0.

Branka přišla v pravou chvíli, protože Bohemka nás začínala přehrávat a od této chvíle jsme  mohli odolávat tlaku s náskokem dvou branek.

Soupeř měl poté míč na svých kopačkách, narážel však na obrannou hráz už před pokutovým územím a do žádných brankových příležitostí se nedostával. Až v 66. minutě pronikl útočník domácích do šestnáctky, brankář Lalák zabránil gólu pádem pod jeho nohy. Nejspíš se dala pískat penalta, nicméně rozhodčí se tak nerozhodl. Do konce zápasu už k žádné dramatické situaci nedošlo a po výborném prvním a ubojovaném druhém poločase si odvážíme z Prahy 3 body.

Komentář tenéra

Miroslav Grobár (FC Písek): Dnešní utkání se mi hodnotí velmi dobře, protože jsem získali skalp velmi kvalitního soupeře. Povedl se nám vstup do utkání, kdy jsme v první minutě skórovali a dostali se do vedení. Domácí se z tohoto úderu nemohli dlouho vzpamatovat a do 20. minuty jsme si vypracovali další dvě 100% šance. V 25. minutě domácí vyslali první střelu na naší branku. Od té doby se pomalu propracovávali ke své hře, měli míč na svých kopačkách a naše kluky nutili běhat bez míče. My jsme naopak nedokázali udržet míč a fatálními chybami jsme se o něj připravovali.

Druhý poločas už byla od domácích jízda. Zatlačili nás na naší polovinu a téměř nám nepůjčili míč, ovšem z rychlého brejku jsme dokázali vsítit branku na 0:2. Pak už jsme zodpovědně směrem dozadu, někdy i se štěstím, udrželi čisté konto a vezeme si výhru z Bohemky.

Dnes mně těší především bodový zisk, hra směrem dozadu bez inkasované branky a proměnění brejkových situací. V držení míče jsme jednoznačně za soupeřem zaostávali.

 

 Fotogalerie (připravuje se) 
Video