předchozí zápas
ČLŽ • 2. kolo
Vysoká výhra na úvod
V prvním utkání nové sezóny České ligy žáků U14 jsme přivítali Kladno a po výborném výkonu zatížili konto soupeře dvojciferným přídělem.
NE 16.08.2015  |  11:45  |  Písek Česká liga U14
FC Písek
11:0
(5:0)
SK Kladno

Branky:  1., 38. a 47. Petr, 11. Šourek, 16., 30. a 54. (pen.) Bečvář T., 32. Souček, 37. Vojík, 57. Řezáč, 61. Kortan.

Rozhodčí:  Hrkal – Třeštík, Novotný.
ŽK:  bez karet.
Diváci:  55.

FC Písek: Hejl (36. Lalák) – Štěpka (47. Brat), Stejskal, Kulík, Kotrba – Kortan, Bečvář T., Vojík, Šourek (36. Bečvář D.) – Souček (42. Stropnický), Petr (50. Řezáč).

SK Kladno: Koco (36. Cimrman) – Veselý (36. Klvaň), Veiner, Rottner, Pospíšil – Hlaváček, Slabý (36. Šašek), Tyban, Frýdl (36. Nachtigal) – Rubáš, Fous.

Statistika zápasu:

Asistence: Bečvář T. 4, Kotrba 3, Štěpka 2, Petr, Vojík

Střely na branku: 22:4
Střely mimo: 8:0
Rohy: 3:1

Reportáž

Necelou minutu svítilo na pomyslné tabuli bezbrankové skóre, když se T. Bečvář uvolnil před trestným územím soupeře, prostrčil na Petra, který střelou k levé tyči nedal brankáři Kladna šanci – 1:0. Od těchto chvil bylo na hřišti jen jedno mužstvo, a i když soupeř první čtvrthodinu vzdoroval, stejně jsme si v ní vytvořili 3 vyložené šance a v 11. minutě vyhrál Petr souboj na půlící čáře, překonal dalšího obránce a v pravou chvíli přihrál přes malé vápno Šourkovi, který zakončoval do odkryté branky na 2:0.

V 16. a 30. minutě přišly velké chvíle dvojice hráčů, kdy jako přes kopírák Štěpka vždy unikl po pravém křídle, nacentroval nadýchaný míč na T. Bečváře a ten hlavou dvakrát zvyšoval až na 4:0. Po obdobné akci ještě před poločasem zvýšil po centru T. Bečváře, jak jinak než hlavou, Souček na 5:0.

V druhém poločase nastoupilo Kladno odhodlaně alespoň ke zkorigování výsledku, dnešní zápas jim však nevyšel. Hned v 37. minutě unikl po levé straně Kotrba a jeho centr propadl k Vojíkovi, který po zemi prostřelil vše, včetně brankáře – 6:0 a minutu nato vyslal T. Bečvář přihrávku za obranu, kterou převzal Petr, překonal kličkou daleko vyběhnuvšího brankáře a do prázdné branky zvýšil už na 7:0. Po takovém začátku druhé půle již soupeř rezignoval a na jeho kontě postupně přibývaly další góly.

Nejdříve Petr v 47. minutě po přihrávce Vojíka na pravém křídle obešel dva hráče a střelou k pravé tyči změnil skóre na 8:0. Poté Kotrba vnikl z levého křídla do šestnáctky Kladna, byl faulován a T. Bečvář penaltu jistou střelou k tyči proměnil – 9:0. A za pár minut si Kotrba průnik zopakoval, tentokrát odcentroval na zadní tyč kam dobíhal Řezáč – rána pod břevno a desítka byla na světě. Na 11:0 zvyšoval v 61. minutě Kortan, když na půlící čáře překonal dva soupeře a ti ho již marně stíhali – střela k levé tyči na osamoceného gólmana znamenala závěrečnou branku.