ČLŽ • 3. kolo
Totální propadák s Motorletem
Po dvou výhrách jsme dostali lekci, možná příliš krutou, nicméně do budoucna snad prospěšnou.
NE 23.08.2015  |  11:45  |  Praha Česká liga U14
FK Motorlet Praha
8:1
(5:1)
FC Písek

Branky:  22. Šourek. – 4. Havránek, 5., 13. a 26. Margolius, 15. Vostracký, 50. Cháb, 53. a 67. Vrba.

Rozhodčí:  Štefan – Hruška, Lafata.
ŽK:  bez karet.
Diváci:  40.

FK Motorlet: Giudici – Čipera, Havránek (23. Vajdl), Hudec (55. Linka) – Cháb (55. Starec), Chládek, Kreibich, Margolius, Pokorný –  Švorčík (48. Vaňkát), Vostracký (48. Vrba).

FC Písek: Lalák (36. Hejl) – Štěpka, Stejskal, Kulík (6. Nosek), Kotrba – Souček (36. Stropnický), Bečvář T., Vojík, Šourek – Petr, Bečvář D. (36. Řezáč).

Statistika zápasu:

Asistence: Bečvář D.

Střely na branku: 15:9
Střely mimo: 1:2
Rohy: 2:1

Report

Začátek zápasu nenaznačoval nic neobvyklého. Zahájili jsme na polovině soupeře a drželi jsme více míč. Ve 4. minutě přišlo to, co potom v zápase mnohokrát: brankář domácích poslal dlouhý výkop na naši polovinu, míč propadl za obranu, prohraný běžecký souboj, další bránící hráči dobíhají poklusem a soupeř pohodlně skóruje. V 6. minutě přichází série fatálních chyb a domácí se zadarmo dostávají k další brance – 2:0.

Obraz hry se příliš nemění, stále se pokoušíme konstruktivní rozehrávkou dostat míč k útočníkům, soupeř však hraje s 5 člennou zálohou a míče vesměs ztrácíme ve středu pole. V 11. minutě opět ztráta míče na půlící čáře, nedůsledný souboj o vybojování míče zpět a Motorlet opět v přečíslení pohodlně zvyšuje na 3:0. A znovu ve 14. minutě: ztráta míče, prohraný běžecký souboj a nepřesná střela, kterou ovšem dobíhá nikoli náš obránce, ale hráč soupeře – 4:0.

Stále se snažíme bojovat a se zápasem něco udělat. Od začátku to však vypadá, jako by nás někdo polil medem. Nepříznivý vývoj už se také na hráčích začína podepisovat, míče nám odskakují, přihrávky jsou pomalé a nepřesné, hra se začíná přesouvat na naši polovinu. V 22. minutě se po levé straně dostává do šestnáctky soupeře Šourek, jeho první střelu brankář vyráží k D. Bečvářovi, ten sklepne opět na Šourka, který střelou do horní poloviny branky snižuje na 1:4. V této fázi máme víc ze hry, rezultuje z toho ale pouze jedna branková příležitost: Petr vysílá mezi stopery Vojíka, který v nadějné pozici střílí do náruče brankáře.

A ve 26. minutě už je vše při starém. Po sérii několika chyb, prohraných soubojů, nemotorných odkopů apod. míč končí v naší síti – 5:0, a to znamená konec. Dále již zápas nemá ani cenu komentovat, hráči jsou na dně a jen se dohrává. Ještě před koncem poločasu se dostáváme do šance, střelu D. Bečváře vyráží brankář před sebe a Petrova dorážka v souboji s obráncem je nedůrazná.

Z druhého poločasu jen stručně... doslova komický šestý gól jsme dostali v 49. minutě, kdy jsme různě kopali míč přes sebe, padali, neodhlavičkovali, nedostoupili. V 53. minutě jsme nebyli schopni dohonit od půlící čáry nabíhajícího hráče – 7:1. Hra poté plynula bez větších přerušování a šancí. Čekání na konec zápasu zpestřila tři minuty před koncem nabídka soupeři od našich stoperů na protiútok zakončený brankou na 8:1.