Žijeme hrou 2014 • Boskovice • roč. 2002

Na závěr sezóny jsme zavítali na velký turnaj do Boskovic, kde nás čekalo 10 zápasů s kvalitními týmy.

Tentokrát jsme odvedli dobrou práci v každém utkání, snad s výjimkou prvního a dokázali si, že můžeme hrát vyrovnaně s každým soupeřem, alespoň českým.

O poznání hůře se nám hrálo na umělce, na přírodním hřišti jsme podávali opravdu výborné výkony.
 

Konečné pořadí

1. AS Trenčín (SK)
2. SK Slavia Praha
3. FC Vysočina Jihlava
4. FŠ Třebíč
5. AC Sparta Praha
6. FC Písek
7. 1. FK Příbram
8. FC Boskovice
9. MFK Skalica (SK)
10. FC Hradec Králové
11. FC Kuřim
12. ČAFC Praha
13. FC Sparta Brno
14. FC Medlánky Brno
15. FC Zbrojovka Brno
16. FK Kunštát

ZÁKLADNÍ SKUPINA

SO | 14.06.2014 | Boskovice, tráva + UMT • 6+1, 1x18 min

FC Písek   FC Kuřim 3 : 1   UMT
Kortan, Souček, Vojík
První zápas ze soupeřem z brněnska (kde, jak jsme se přesvědčili, mají i regionální týmy velmi dobrou kvalitu) byl asi naším nejhorším na turnaji, zvyknout si na místní umělku nám poněkud trvalo.
 
FC Písek - FC Hradec Králové 5 : 1   tráva
Kortan 3, Petr 2
Přírodní hřiště a rychlá, přímočará hra, kde jsme v druhé polovině utkání soupeře nepustili téměř k ničemu.
 
FC Písek - FC Vysočina Jihlava 1 : 1   UMT
Petr
Utkání dvou rozdílných polovin. V té druhé jsme napadáním a velkým  nasazením dokázali vyrovnat a získat tak náš jediný bod na umělé trávě.
 

Sestava: Hejl, Lalák - Hejný, Kortan, Kotrba, Němec, Petr, Souček, Stejskal, Vojík

Tabulka sk. D
1. FC Písek 3 2 1 0 9:3 7
2. FC Vysočina Jihlava 3 - - - : -
3. FC Hradec Králové 3 - - - : -
4. FC Kuřim 3 - - - : -

SKUPINA O 1-8. MÍSTO

SO | 14.06.2014

FC Písek - FŠ Třebíč 2 : 3   tráva
Petr 2
Krásné utkání se smutným koncem. Převaha nad opravdu výbornými kluky z Třebíče, 2 góly a několik vypracovaných šancí. Jejich nevyužítí nás stálo zápas, když soupeř v závěrečném náporu vstřelil dvě branky téměř z ničeho.
 
FC Písek - AC Sparta Praha 1 : 2   UMT
Kortan
Sparta byla prvním soupeřem, který nás přehrával a byl po většinu zápasu lepší. Kluci to však odbojovali a v závěru snížili. Poslední dvě minuty jsme zatlačili soupeře před branku, ale vypracovali si jen náznaky šancí a brankáře vlastně neohrozili.
 
FC Písek - 1. FK Příbram 1 : 0   tráva
Kortan
Znovu na trávě a nejlepší výkon na turnaji. Celý tým nechal na hřišti všechno v touze napravit nešťastnou prohru s Třebíčí. Neprostupná obrana a rychlá křídelní hra vyústila v sérii šancí. Zprava či zleva, nemohli jsme míč dostat za brankářova záda. Neúnavně jsme pokračovali a tentokrát jsme byli odměněni – jednou to tam padlo.


SKUPINA O 1-8. MÍSTO

NE | 15.06.2014

FC Písek - SK Slavia Praha 0 : 1   UMT
--
Slávia na umělce, z tohoto spojení šel strach, ale zápas se nám povedl. Tedy herně. Můžeme říct, že jsme byli lepším týmem, míče soupeři odebírali v dostatečné vzdálenosti od branky a snažili se proniknout do nějaké šance. Před koncem se však slávistům povedla neuvěřitelná střela z dálky, která skončila v naší šibenici, a tak jsme zůstali bez bodu.
 
FC Písek - FC Boskovice 1 : 0   tráva
Kortan
Vůbec ne lehký soupeř, který odebral body již nejednomu favoritovi. Od začátku jsme hráli zodpovědně a vypracovávali si brankové příležitosti. Jen jedna však znamenala gól a v závěru jsme se trošku obávali zase nějaké náhodné branky, na které jsme opravdu odborníci. Tentokrát se tak nestalo a zápas skončil naším zaslouženým vítězstvím.
 
FC Písek - Trenčín (SK) 2 : 4   UMT
Stejskal, Němec
Trenčín byl na turnaji suverénně nejlepší a potvrzoval to i výsledkově. Na umělce je pro nás dvoubranková prohra přijatelná. Soupeř byl rychlejší a kvalitnější v práci s míčem a hráči bez míče svým neustálým pohybem, vždy volní pro přihrávku, nebezpečně hrozili po celý zápas.
 
FC Písek - FC Vysočina Jihlava 2 : 2   tráva
Souček, Stejskal
Jihlava nasadila do posledního zápasu své nejlepší hráče a proti sedmi statečným, kteří pro zranění dvou našich střelců museli odolávat soupeři bez střídání, zahájila tlakem a několika šancemi. V polovině zápasu to bylo 0:2 a obraz hry jednoznačný, v náš neprospěch. Kluci se ale nevzdali, zvýšeným nasazením otočili vývoj zápasu a vyrovnávací brankou v poslední vteřině a následnou oslavou si připravili krásné zakončení úspěšného turnaje.