Danone Cup • ročník 2002 a ml.

 

Krajské kolo SpSM  |  ST  |  23.10.2013  |  ČB SCM Složiště UMT  •  8+1, 1x25 min
FC Písek   FK Tatran Prachatice 3 : 1    
  Petr 2, Šourek
Typický první turnajový zápas, nerozehranost po cestě a brzkém ranním vstávání a náročná disciplína překonávání hlubokého obranného bloku soupeře. Ten nás zprvu pozlobil i několika protiútoky, při kterých se činil náš brankář. Postupně jsme ovládli hru, i když její kvalita byla průměrná, místo kombinační hry jsme vodili míč a podstupovali zbytečné souboje. Střelba ze střední vzdálenosti nakonec rozhodla, padly krásné góly a soupeř korigoval skóre za stavu 3:0, nutno říct, že zaslouženě, když nás tak potrápil.
FC Písek - FK Jindřichův Hradec 1910 2 : 1    
  Bečvář D., Šourek
V podobném duchu jsme pokračovali i v druhém zápase, který nám soupeř ještě více ztížil tím, že vstřelil z ojedinělé akce branku. Nervozita na našich kopačkách vzrostla a náš herní projev se změnil na urputný boj. Ten jsme po souvislém tlaku nakonec vyhráli a dva góly jsme přes zhuštěnou obranu do sítě soupeře protlačili, i když ten druhý až těsně před koncem.
FC Písek - SK Dynamo České Budějovice 3 : 0    
  Bečvář T., Stejskal, Vojík
Zápas proti Dynamu se odehrával zcela podle jiných not, než předchozí dva. Soupeř chtěl hrát fotbal, hrál kombinačně a rozehrával od branky bez dlouhých nákopů od brankáře. Protože hrajeme stejným způsobem, zápas byl pohledný rychlý se spoustou povedených kombinací, především z naší strany. Po celý průběh hry jsme jednoznačně dominovali a předvedli atraktivní výkon. Raritou a námětem k zamyšlení byly další 4 góly vstřelené z ofsajdu, kdy po rozebrání obrany soupeře jsme se svou vlastní hloupou chybou vždy připravili o navýšení skóre.
FC Písek - FC MAS Táborsko 0 : 0    
  --
V pomyslném finále dvou neporažených týmů jsme pro vítězství v turnaji museli vyhrát, neboť soupeř měl lepší skóre. Hned po zahájení duelu bylo vidět, že kvalita soupeře je zcela někde jinde, než u ostatních týmů. Svedli jsme s Táborskem urputný boj, ve kterém jsme byli lepším mužstvem. Větší část zápasu jsme strávili na polovině soupeře a několika akcemi se nám povedlo dostat se do vyložených šancí. Čtyřikrát jsme šli zcela sami na brankáře a pokaždé šanci neproměnili (dvakrát střela mimo, jednou brankář, jednou tyč). Soupeř byl důrazný v soubojích a několikrát se dostal nebezpečně k naší brance, největší šancí byla ale hlavička po jednom z mnoha rohových kopů a jedna střela těsně mimo. Dobrou obrannou hrou ve středu pole jsme, někdy se štěstím, odolávali táborským výpadům a hru tlačili před jejich branku. Gól jsme však nevstřelili, a tak se vítězem turnaje stal soupeř. Gratulujeme.