Zimní soustředění • vyhodnocení soutěží

Kobylnické podsvinče – o nejkrásnější pokoj

Soutěže o největší nepořádek na pokoji se zúčastnilo všech pět týmů. Hodnocení proběhlo jednorázově, v předem stanovený tajný čas. Soutěžící, až na výjimky, spolupracovali bez větších problémů a nechali hodnotící komisi nahlédnout do všech zákoutí pokojů, což ovšem pro některé členy komise může znamenat trauma do konce života.

5. místo • pokoj č. 15 (Hejl, Kotrba, Nosek, Stejskal)
Tento tým soutěž nezvládl a téměř uklizený interiér nesvědčil o příliš velkém nasazení a bojovnosti. Pár pohozených ponožek a pytlíků situaci nemohlo zachránit, a tak zcela po zásluze obsadil poslední místo.

4. místo • pokoj č. 16 (Brodský, Daněk, Hřebejk, Pavlát, Šácha)
Při vniknutí komise do pokoje zachvátila tento tým panika a soutěžící začali zcela zmateně narychlo uklízet rozházené věci a stlát postele... Poté, co jim byl připomenut smysl soutěže, již bylo pozdě a napůl uklizený pokoj na nejlepší nestačil.
 

3. místo • pokoj č. 13 (Brat, Černý, Hejný, Stropnický)
Soutěžící podali slušný výkon, který se ani v nejmenším nesnažili zamaskovat a hrdě zapózovali na posteli. Člen týmu se zakrytým obličejem je Milan Brat a může soutěžícího, který mu to způsobil, zažalovat (pokud by fotografie získala během let nějakou cenu).

2. místo • pokoj č. 14 (Kortan, Lalák, Petr, Řezáč, Souček)
Hned při prvním pohledu do místnosti bylo jasno: zde soutěží špičkový tým! Skutečně skvostný nepořádek, doplněný velmi kreativně několika druhy zápachů linoucích se z mnoha hromad, které komisi ani nenapadlo identifikovat. O druhém místu nakonec rozhodla zbytečná recyklace bot na jednu hromadu.

1. místo • pokoj č. 12 (Bevář D., Bečvář T., Kulík, Vojík)
Vítězství těsné, ale zasloužené. S pokojem č. 14 svedl tento tým vyrovnaný souboj. Množství věcí na hromadách bylo monstrózní a jejich četnost prvotřídní. Jde o týmový výkon a není vhodné vypichovat nejlepší jednotlivce, ale ve dvou případech byl podán excelentní výkon. Boty byly pěkně promísené s oblečením (ne jako u stříbrných medailistů) a komise má podezření, které ovšem nebylo oficiálně ověřeno, že určité části obuvi sloužily pod polštářem ke klidnějšímu spánku vítězů.